Repertoire

De programma’s van onze concerten in de afgelopen jaren geven een indruk van ons koor- en orkestrepertoire. Hieronder volgen de posters en programma’s van de voorjaarsconcerten (mei of juni) en najaarsconcerten (november, december of zelfs januari) door koor en orkest teruggaand tot 2008. Zie ook een overzicht van de concerten in de eerdere periode 2000-2008.

Door het orkest worden ook jaarlijkse kinderconcerten verzorgd.

Yiorgo Mousiaras is onze vaste dirigent sinds het concert van 10 december 2016.

1 december 2019: Najaarsconcert Op weg naar Kerstmis in samenwerking met de Slingerland Singers o.l.v. Hannie Slingerland.
• Franz Schubert, arr. Geert Flik – Deutsche Messe (koor en blaasensemble)
• Franz Schubert – Ouverture Die Zauberharfe uit Rosamunde (orkest)
• Co Vriend – Credo (koor en orkest). Wereldpremière!
• Benjamin Britten – A Hymn to the Virgin (Slingerland Singers)
• Peter Cornelius – Die Könige (Slingerland Singers, onder wie een vocaal solist)
• Francis Poulenc – Quatre Motets pour un temps de Noël (Slingerland Singers)
• Tomasso Albinoni / Remo Giazotto, arr. Yiorgo Moutsiaras – Adagio (strijkorkest)
• Calvin Custer – It’s Christmas Time (orkest)
• Leroy Anderson , arr. Yiorgo Moutsiaras – Christmas Festival (koor en orkest)
• Irving Berlin, arr. John Moss / Yiorgo Moutsiaras – White Christmas (koor en orkest)

solist uit onze vereniging: Noortje Koch, viool (bij Albinioni)

26 mei 2019: Voorjaarsconcert

• Niels Gade – Frühlingsbotschaft
• Ludwig van Beethoven – Symfonie Nr. 6 `Pastorale’
• Joseph Haydn – Komm, holder Lenz   uit Die Jahreszeiten
• Anton Diabelli – Pastoral-Messe in F op. 147

9 december 2018: Russische meesters
•  Modest Moesorgski – uit Chovanstsjina: Ouverture en Perzische Dans
•  Dimitri Bortnjanski – Cherubijnse hymne nr. 7
•  Pjotr Tsjaikovski – At Bed Time
•  Pjotr Tsjaikovski – Andante cantabile
•  Igor Stravinsky – Pater Noster
•  Michaïl Glinka – Kamarinskaja en Wals-fantasie
•  Sergej Tanejev – Johannes van Damascus, 1e deel
•  Pjotr Tsjaikovski – uit Jevgeni Onegin: Valse
•  Als intermezzi – stukjes uit Eight Russian Folk Songs van Anatoli Ljadov

17 juni 2018: Jubileumconcert 135 jaar koor

  • Francis Poulenc – Gloria
  • Antonin Dvořák – Symfonie nr. 9, Uit de nieuwe wereld
  • Felix Mendelssohn – Psalm 42, Wie der Hirsch schreit

Solist: Charlotte Houberg, sopraan

9 december 2017: Concert met thema Vriendschap

  • Co Vriend – Missa Amicitiae, Mis voor vrienden
    (première van zetting voor koor en symfonieorkest)
  • Johannes Brahms – Hongaarse Dansen, selectie
  • Antonin Dvořák – Slavische Dansen, selectie
  • Robert Schumann – Zigeunerleben
  • Robert Schumann – Nachtlied op.108)

10 juni 2017: Goden en Helden

  • Max Bruch – Ouverture Die Loreley op. 16
  • Johannes Brahms – Nänie
  • Max Bruch – Vioolconcert no. 1 met Charlotte Spruit als soliste
  • P.I. Tschaikowsky – Bloemenwals uit de Notenkraker Suite op. 71a
  • Edvard Elgar – The Banner of Saint George

Solist: Charlotte Spruit, viool

10 december 2016: Mozart en tijdgenoten

  • Joseph Haydn – Serenade no. 2 in F
  • Ignaz Holzbauer – Missa in C voor solisten,
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Hosanna in G – KV 223
  • Domenico Cimarosa – Concert voor twee fluiten en orkest
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonie no. 31 ‘Pariser’
  • Ignaz Holzbauer – Pastorella, ‘Hirtenkantate’

Solisten: Charlotte Houberg, sopraan; Anna Vala Ólafsdóttir, alt; Jonathan Ploeg, tenor; Gulian van Nierop, bariton; Una Cintiņa, orgel
Solisten uit het orkest: Jacobien Hulshof en Rineke Reulen, dwarsfluit

Marion Bluthard was onze vaste dirigent vanaf 2002 tot/met het concert van 4 juni 2016.

4 juni 2016: Weense hartstocht, de wereld van Alma Mahler
Onder meer:

  • Johann Strauss – An der schönen blauen Donau
  • Alma Mahler – Drie Liederen
  • Gustav Mahler – Blumine
  • Alexander Zemlinsky – Frühlingsglaube en Geheimnis
  • Richard Wagner – Introductie tot Die Hochzeit

Zie het volledige programma
Solisten: Anitra Jellema, sopraan; Gaston Bannier, verteller

28 november 2015:  Najaarsconcert

  • Franz Schubert – Mirjams Siegesgesang
  • Franz Schubert – Symfonie no. 8 ‘Unvollendete’
  • Ludwig van Beethoven –Vioolconcert in D

Solisten: Stéphanie Héman, sopraan; Svenja Staats, viool

6 juni 2015: Voorjaarsconcert

  • Luigi Cherubini: Krönungsmesse en Symphonie in D
  • Vincenzo Bellini: Salve Regina en Hoboconcert

Solist: Magda Prins-Nip, hobo

29 november 2014: Muzikale Soiree
Er werden 25 kleine en iets grotere composities van 18 verschillende componisten ten gehore gebracht door koor, orkest en ensembles daaruit.
Piano en orgel: David Schlaffke
Zie het volledige programma.

24 mei 2014: Voorjaarsconcert

  • César Franck – Psalm 150
  • Emile Bernard – Andante Sostenuto uit Divertissement op.36
  • Camille Saint-Saëns – Twee liederen: op.68: Calme des Nuits en  Les Arbres et les Fleurs
  • Camille Saint-Saëns – Symfonie no. 1 in Es, op.2
  • Charles Gounod – Requiem in C

solisten: Maja Roodveldt, sopraan; Karin Brunt, alt; Livio Gabrielli, tenor; Robert Hoving, bas/bariton; Wybe Kooijmans, orgel; Anneleen Schuitemaker, harp

16 november 2013: Najaarsconcert

  • Ĉeslav Vaňura, bew. Marion Bluthard – Laetentur Coeli
  • Carl Stamitz – Orchester Quartett op.4 nr.4
  • Jan Vaclav Hugo Vořiŝek – Symfonie in D
  • Antonin Dvořák (bewerking Janáček/Bluthard) – Klänge aus Mähren
  • Antonin Dvořák (bew. Tony Turrill) – vier delen uit Legends
  • František Xaver Brixi – Gloria uit de Missa Aulica

25 mei 2013: Jubileumconcert 130 jaar koor in samenwerking met COV Assen.

  • Johann Pachelbel – twee motetten (bew. Marion Bluthard):
    Singet dem Herrn en Nun danket alle Gott
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Concert voor klarinet in A KV 622
  • Giacomo Puccini – Messa di Gloria

Solisten: Judith van der Plas, klarinet; Luuk Tuindet, bas
Solist uit het koor: Tom Leenhoven, tenor
Dit concert is op 1 juni 2013 herhaald in Assen.

26 januari 2013: Themaconcert Les Couleurs du Choeur

  • Eric Whitacre – Cloudburst, bew. Marion Bluthard
  • Georg Philipp Telemann – uit: Hamburger Ebb’ und Flut
  • Antonio Vivaldi – Credo
  • Ruth Gipps – Seascape op.53
  • Ronda Catonga – ‘Traditional uit Uruguay’, bew. Marion Bluthard
  • Joseph Haydn – Symfonie No. 101 in D ‘Die Uhr’
  • Ernst Toch – Fuge aus der Geografie (spreekkoor)
  • Arvo Pärt – Fratres

2 juni 2012: Voorjaarsconcert

  • Niels Gade – Frühlings-Botschaft, op.35
  • Hugo Schuncke – Concerto per oboe ed orchestra in A : Nederlandse première
  • Engelbert Humperdinck – Das Glück von Edenhall
  • Johann Caspar Ferdinand Fischer – Suite no.7 uit Le Journal du printemps

Solist: Magda Prins-Nip, hobo

28 januari 2012: Winterconcert

  • Antonio Rosetti – Symfonie in D “La Chasse“
  • Franz von Suppé – Requiem Missa pro defunctis

Solisten: Maja Roodveldt, sopraan; Karin Brunt, alt; Ruud Fiselier, tenor; Robert Hoving, bariton
Solisten uit het koor: Tom Leenhoven, tenor; Clemens Koel, bas

28 mei 2011: Jubileumconcert 65 jaar orkest

  • Wolfgang Amadeus Mozart – Dir, Seele des Weltalls KV 429
  • Henri Duparc – Aux Etoiles, Poème nocturne Nr.1
  • Théodore Gouvy – Petite Suite Gauloise op.90
  • Nico Hovius – Il Cantico del Sole
  • Felix Mendelssohn – vioolconcert in E-klein

Solisten: Svenja Staats, viool; Maja Roodvelt, sopraan; Alal Belk, tenor

27 november 2010: Op weg naar Kerst

  • Antonio Rosetti – Parthia in D
  • Howard Blake – The snowman (met film)
  • Benjamin Britten – A Ceremony of Carols op.28: met harp
  • Saint-Saëns – Oratorio de Noël

Solisten: Renske Tjoelker, harp; Christine Kamp, orgel en piano; Marcus van der Heide, piano
Solisten uit het koor: José van der Ven, alt; Clemens Koel, bas

29 mei 2010: Voorjaarsconcert

Louis Spohr –  Die letzten Dinge, oratorium

Solisten: Ruzanna Nahapetjan, sopraan; Karin Brunt, alt; Ruud Fiselier, tenor; Robert Hoving, bariton

28 november 2009: Najaarsconcert

  • Placidus von Camerloher – Freisinger Sinfonia Nr.3
  • Jurrriaan Andriessen – Sinfonia dell’Arte
  • Edward Elgar – uit: From the Bavarian Highlands
  • Robert Schumann – Celloconcert in A
  • Felix Mendelssohn – Lauda Sion, op.73

16 mei 2009: Italiaans programma

  • Benedetto Marcello – concert voor hobo en strijkers
  • Gaetano Donizetti – Sinfonia Concertata
  • Domenico Cimarosa – Concerto voor twee fluiten
  • Maria Luigi Cherubini – Requiem in C

Solist: Magda Prins-Nip, hobo
Solisten uit het orkest: Jacobien Hulshof en Fred Mann, dwarsfluit

29 november 2008: Themaconcert Sprookjes en vertellingen

  • Robert Schumann – Beim Abschied zu singen en Zigeunerleben
  • Claude Debussy – Drie Liederen
  • Johann Ludwig Krebs – Sinfonia in Es
  • Pjotr Iljitsch Tschaikowsky – Dansen uit de Notenkraker Suite
  • Niels Gade – Erlkönigs Tochter

Solisten: Liesbeth Vanderhallen, sopraan; Bea Goedhart, alt; Robert Hoving, bariton

24 mei 2008: Jubileumconcert 125 jaar Toonkunstkoor

  • Händel – Orgelconcert
  • Bach – Cantate BWV 150: Nach Dir, Herr, verlanget mich
  • Poulenc – Orgelconcert
  • Poulenc – Gloria

Solisten: Wybe Kooijmans, orgel; Liesbeth Vanderhallen, sopraan

Andere concerten

Sommige van onze concerten sinds 2008 vielen buiten het jaarlijkse stramien van voorjaars- en najaarsconcert:

26 september 2015: Koor op Vestival Vocaal, vesting Naarden, en tijdens middag Muziek tegen kanker, Wilhelminakerk:

  • Vincenzo Bellini – Salve Regina
  • Joseph Haydn – Die Beredsamkeit
  • Eric Whitacre – The Seal Lullaby
  • Albert de Klerk – Vier redeloze zangen:
    • Nr. 1: Er woonde in Jemeppe
    • Nr. 2: Een nachtegaal in Echternach
    • Nr. 3: Archibaldus van Oostza an
  • Bert Reisfeld / Albrecht Marcuse – Mein kleiner grüner Kaktus

Pianobegeleiding: Karen Janssen

6 september 2015, Blazersensemble (bij Bussum Cultureel):

  • Max Brauer – Pan, deel 5: Zusammenkunft aller Musikanten
  • Ruth Gipps – Seascape op. 53
  • Gordon Jacob – Old Wine in New Bottles:
    • Deel 1: The Wraggle Taggle Gipsies
    • Deel 3: Begone, Dull Care
  • Johann Strauss (Sohn) / bew. Bastiaan Blomhert – Ouverture Die Fledermaus

6 september 2014, Blazersensemble (bij Bussum Cultureel):

  • Ignaz von Beecke – Parthia in C
  • Gordon Jacob – Old Wine in new Bottles
  • Emile Bernard – Andante-Allegro ma non troppo uit Divertissement voor blazers

juni 2014, Mini-strijkersfestival:

  • Johann Bernhard Bach – Ouverture in D
  • Corelli/Barbirolli – Hoboconcert
  • Hans Scheepers – Let’s play a happy Tune

solist: Charlotte Grootenboer, hobo

14 oktober 2012, concert door koor en orkest in Grote Kerk Muiden
Solist: Robin van Gameren, viool
Solisten uit onze vereniging: Tiny Koopmanschap, sopraan; Wil Senden, althobo

oktober 2011, FASO-meespeelproject, Toonkunstorkest met 50 gastspelers:
Saint-Saëns – Orgelsymfonie
solist: David Schlaffke, orgel

19 december 2010, Blazersensemble, Nieuw Vennep:

  • Sergei Tanejew – Andante
  • Matthijs Kruik – Inquietus
  • Antonio Rosetti – Parthia in D
  • Carl Stamitz – Parthia in Es
  • Emile Bernard – Divertissement

20 september 2008, Schubertiade t.g.v. 125 jaar Toonkunstkoor